S-a alăturat proiectului „Spune-mi o poveste pentru suflet” în octombrie 2024, implicându-se activ atât în organizarea, cât și în desfășurarea activităților de la Centrul de Recuperare Neuropsihomotorie „Robănescu-Pădure”, din București, coordonând acest proiect.
Este profesoară și educatoare, lucrând zi de zi cu copii mici, pe care îi învață pe lângă litere și cuvinte, cum să descopere lumea prin povești. Predă la Liceul Pedagogic „Anastasia Popescu” din București și la Grădinițele „Arc-en-Ciel”.
Crede cu toată convingerea că poveștile au puterea de a apropia oamenii, de a vindeca și de a deschide inimile. La fel de mult, crede în bunătate ca alegere zilnică, capabilă să transforme, încet și sigur, lumea din jur. Pentru ea, binele începe cu fiecare om, pentru că omul sfințește locul.